Windows 8

29. prosince 2012 v 15:50 | lemonek
Ahojky, znáte Windiws 8????
Dostala jsem k Vánocům nový netbook a ten ho má , tak vám tady, jen krátce popíši, jak funguje:
Když ho zapnete, tak se vám ukáže režim, který já nazývám ,,Úvod"(vy co ho máte, tak vím , že se tomu tak neříká).Kliknete a poté se objeví přihlášení.Vyberete uživatele , zadáte heslo a během 15 sekund se rozvítí nabídka START a v ní jsou takové okýnka, něco jako různé ikonky.Kliknete např. naskype a otevře se vám skype pro Verzi Windows 8.Je to tak: máte malý a velký okýnka a vedle je kdo vám píše.Pak kliknete na nějaké okýnko a otevře se vám veliká fotka v levo, na které je napsáno VOLAT????? KAMERA?????PŘIDAT DO OBLÍBENÝCH???? No a v pravo je chat.Do kterého si mezi sebou píšete a pod tou fotkou je ještě co máte napsaný v normal skypu vedle fotky a svůj profil upravujte tak , že kliknete doleva , popojedete dolů no a tam, jsou ty údaje.(to okýnko jak jsem jmenovala, je kontakt).
Pokud chcete nějakou aplikaci zavřít , tak vyjedete nahoru , uprostře hořejní části obrazovky se vám objeví ručička , kliknete a ,,stáhnete"" dolů , jakoby celou obrazovku, dokud ůplně nezmizí.Takže tam nejsou žádné křížky v pravo nahoře.Pokud chcete , ale nechat aplikaci, otevřenou a dostat se do nabítky START, tak najedete doprva a pak popojedete nahoru a dolu.Otevře se vám nastavení, start, aplikace,sdílet,zařízení a hledat.Kliknete na START a jste tam.
Jednou z ikonek v nabídce START je plocha Windiws 7.Na tu kliknete a ta funguje jako normalní Window 7 , ale zavírá se stejně , jako ostatní aplikace XD.(někdo může mít tuto plochu pojmenovanou podle typu počítače např. VAIO)
Pokud chcete plochu upravit , kliknete pravým tlačítkem myši a dáte přispůsobit.Poté si vyberete hlavní pozadí,barvu panelu a spořič obrazovky.Kdo chce, může si v ,,přispůsobit" vybrat i nějaké zváštní zvuky.
Pokud chcete počítač vypnout, najedete myší doprava , pak nahoru a dolů, vyjede vám START,nastavení,aplikace,sdílet,hledat a zařízení.Kliknete na ,,nastavení".Poté se vám otevře, tam dáte značku vypnout.Otevře se vám nabídka a vy dáte ,,vypnou".(počítač zapínáte tlačítkem na notebooku, tabletu či netbooku, které je symbolem, vypnout)POZOR: tlačítkem, kterým počítač zapínáte, s Window 8, se tímto tlačítkem nevypíná.

Tak , snad jste to alespoň trochu pochopili a promiňte se nepřesnosti, či chyby v označení souborů, nebo ikon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kasandra kasandra | E-mail | Web | 2. ledna 2013 v 12:34 | Reagovat

neuraž se ale vůbec tomu neni rozumět XD a ty "okýnka" na startu se jmenují dlaždice. elý Windows 8 má tzv. Dlaždicové upořádání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama